Kategoria publikacji Scenariusze

Scenariusze (4 pozycji)
niedziela 17 lutego 2008 / malgosiaw Publikacje autora
Radio - przykładowy scenariusz lekcji medialnej dla młodziezy w gimnazjum (Odsłon: 4144)
Data publikacji: 08 sty 2010 Autor: Adam Młot Publikacje autora
Przykładowy scenariusz lekcji medialnej dla młodziezy w gimnazjum Cel: zapoznanie uczniów ze specyfiką radia jako jednego z rodzajów mass mediówCele operacyjne:Uczeń po lekcji powinien- znać tworzywo radia, rodzaje audycji radiowych,- wymienić kto wynalazł radio,- znać główne stacje radiowe w Polsce, umieć odróżniać stacje lokalne odogólnokrajowych,- umieć czytać i wyszukiwać programy radiowe o określonej tematyceCzas: 45 minutMetody:- pogadanka- rozmowa- praca w [czytaj więcej]
Wpływ mediów na wychowanie dzieci - warsztaty dla rodziców (przedszkole, nauczanie początkowe) (Odsłon: 6957)
Data publikacji: 10 wrz 2008 Autor: Małgorzata Więczkowska Publikacje autora
Cele warsztatów – rodzice potrafią :• Wymienić dominującą formę spędzania czasu wolnego przez swoje dzieci• Wskazywać pozytywne i negatywne wpływy oglądania telewizji na rozwój dziecka• Zaproponować różne sposoby zminimalizowania negatywnego wpływu telewizji• Sprecyzować swoje oczekiwania wobec programów telewizyjnych dla dzieci• Zaproponować alternatywne formy spędzania czasu wolnego dla swoich dzieciI. Krótka prelekcja na ww. temat.II. Przebieg warsztatów:1. Jak spędza wolny czas Twoje dziecko? / praca [czytaj więcej]
POKEMONY - ZAGROŻENIE CZY TYLKO BAJKA? (Odsłon: 4593)
Data publikacji: 17 mar 2008 Autor: Justyna Jaks Publikacje autora
Cel ogólny: - Ukazanie zagrożeń i skutków wypływających z oglądania filmu “Pokemony"Cele szczegółowe:Uczeń:• wskaże destrukcyjny wpływ filmu na kształtowanie prawidłowej postawy religijnej i moralnej,• uzasadni, dlaczego "Pokemony" nie są niewinną bajką, ale realnym niebezpieczeństwem,• dostrzeże konieczność mądrego wyboru programów telewizyjnych.Metody: praca nad dylematem moralnymPomoce i środki dydaktyczne: Pismo Święte, Katechizm Kościoła [czytaj więcej]
 10.0 - 2 głosów
JAK WŁAŚCIWIE DOBIERAĆ PROGRAMY TELEWIZYJNE (Odsłon: 2271)
Data publikacji: 11 mar 2008 Autor: Katarzyna Drężek Publikacje autora
CELE :kształtowanie zwyczaju właściwego korzystania z telewizjiupowszechnianie zainteresowań i indywidualnych form spędzania wolnego czasuOCZEKIWANE EFEKTY:uczeń potrafi właściwie do swojego wieku i zainteresowań dobrać programy telewizyjneuczeń wyraża własne poglądy i opinie na temat programów telewizyjnychŚRODKI DYDAKTYCZNE:tygodniowy program telewizyjny PRZEBIEG ZAJĘĆ:1. Rozmowa kierowana przez nauczyciela - jakie ostatnio oglądaliście filmy?- jakie lubicie seriale?- [czytaj więcej]